top of page
xlog-firewall.png

Antivirus Çözümlerimiz için iletişime geçiniz.

Dijital Güvenlik Sistemi

Ağ Güvenliği ve Loglama Sistemi

xlog-logo.png

01. IPS / IDS Saldırı Tespit ve Engelleme

Ağınızda oluşan saldırı ve zararlı bağlantıları tespit ederek anında engeller. Oluşan tehdit sistem tarafından anlık olarak algılanır ve tehditler otomatik olarak engellenir. Engellenmiş tehdit trafiği belli sürede kontrol altında tutulduğu için tekrar farklı bir saldırı oluşmaz ve ağınız güvende kalır.

02. Application Filtering (Uygulama Filtreleme)

Ağınızda ki cihazlarınızın istemediğiniz uygulama kaynaklarına erişimlerini engelleyebilir veya izin verebilirsiniz. Erişimlerin tüm izinlerini mobil ve masaüstü bilgisayarlara göre ayarlayabilirsiniz. Bu sayede ağınızda daha güvenli ve kontrollü bir yönetim sergilemiş olacaksınız.

03. Firewall (Güvenlik Duvarı)

Güvenlik duvarı ile port açma, kapatma ve yönlendirme işlemleri yapılabilmektedir. Dışarıdan gelen port bazlı saldırılar engellenerek güvenlik sağlanmış olur.

04. HTTP/HTTPS DNS Filtering (Web Filtreleme)

Kullanıcıların erişmesini istemediğiniz HTTP-HTTPS-DNS trafiklerini istediğiniz şekilde listeyebilirsiniz. Oluşturduğunuz kara listeler istenmeyen trafiği engelleyecektir. Bu olay proxy kullanmadan gerçekleştiği için kullanıcılarınızın herhangi bir sertifika yüklemesine gerek kalmayacaktır.

05. Syslog İmzalama

Farklı cihazlarınızda oluşan log kayıtlarınızı 5651 sayılı kanuna uygun olarak kaydeder, imzalar ve raporlar. Pek çok marka cihazdan oluşan log kayıtlarını syslog protokolü üzerinden dinleme yaparak kaydeder. Tutulan kayıtlar 5651 sayılı kanun maddesine uygun bir şekilde Tübitak zaman damgası ile kayıt altına alınır. Raporlama arayüz üzerinden basitçe yapılabilir.

06. Hotspot Kullanıcı Doğrulama

Hotspot özelliğiyle 3 şekilde giriş yapılabilmektedir. Kullanıcı adı & parola, TC Kimlik Numarası veya cep telefonu yetkilendirmesi yapılarak kullanıcılar sisteme dahil olabilirler. Bu yöntemlerle giriş yapan kullanıcılar KVKK 5651 internet yasasına uygun olarak kayıt altına alınırlar.

07. VPN (SSL)

Farklı noktalarda ki cihazlarınızı veya şubelerinizi şifreli bir bağlantı ile ağınıza dahil edebilirsiniz. SSL Vpn ile mobil ve masaüstü cihazlarınız da farklı lokasyonlardan ağınıza dahil olur ve uzaktan işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. IPSEC Vpn ile şubelerinizi ve farklı lokasyonlarınızı birbirine bağlayabilir ve birbiriyle haberleştirebilirsiniz. 

08. Bandwith (Hız Sınırlama)

Bu özellik ile sistem üzerinde ki kullanıcılara upload ve download miktarları belirleyerek hız limitleri koyabilirsiniz. Belirli kullanıcı ve gruplara hız sınırları dahilinde kurallar koyabilirsiniz.

09. Loglama 5651

Xlog'un en büyük avantajı sistemde ki logların Tübitak zaman damgası ile şifrelenmesidir. 5651 nolu yasa ile internette bu tür kayıtların bir hizmet sağlayıcısı ile çalışma zorunluluğu getirilmiştir. Xlog yasalara uygun şekilde log tutar ve bu logların kolay bir şekilde savcılık ve diğer devlet kurumlarıyla paylaşılmasını sağlar.

10. Load Balance (Hat Birleştirme)

Xlog birden fazla modemi cihaz üzerinde birleştirerek internet hızını arttırmakta ve tek internet hattı gibi çalışmasını sağlamaktadır. Olası bir altyapı probleminde modemlerden birinin interneti gitse dahi diğer modemler devrede olacağı için kesintisiz internet almak mümkün olacaktır. 

11. Wan Failover (Hat Yedekleme)

Xlog wan hatlarından birinde internetin kesilmesi durumunda yedek hattı devreye sokarak internetin devamlılığını sağlamaktadır. Bu sayede internet kesintisiz hale getirilir.

12. 802.1x Mac Filtreleme

Bu özellikle layer2 ve layer3 hatlarda ki yönetilebilir switchler sayesinde son kullanıcı cihazları ağa dahil olmadan engellenir ve filtrelenir. 

dizüstü

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı XLOG Firewall

Network ve altyapınızın saldırılara karşı güvenli olduğundan emin olmanız için geliştirilmiştir. Ağınızı tek bir yerde kolayca kurmanızı ve yönetmenizi sağlayan güçlü birleşik bir güvenlik modülü sunar. 

Open Office Çalışma İnsanlar

Kurumsal Bilişim Çözümleri

AGR Bilişim, ihtiyacınız olan tüm IT çözümleriyle hizmetinizdedir.

Ağ Hub ve Kablo

Güvenlik Duvarı Firewall

Çözümlerimiz ve tecrübemizle ağınızı güvenli hale getiriyoruz.

bottom of page